Jdi na obsah Jdi na menu

ObrazekŠkolní budova v dnešní podobě byla přestavěna v roce 1900. Škola byla trojtřídní a v roce 1903 ji navštěvovalo 164 žáků. Později byla místní obecná škola čtyřtřídní, pětitřídní, ale také jednotřídní. V roce 1987 byla škola zrušena pro nedostatek žáků. Školní učebny využívala Základní devítiletá škola v České Skalici, které chyběly učebny. V roce 1992 byla místní malotřídní škola obnovena jako dvojtřídní.
      V roce 1958 byl ve Velkém Třebešově založen zemědělský útulek. Z něho byla v roce 1968 zřízená mateřská škola, která měla 25 dětí.
      V průběhu let procházela budova rekonstrukcí jak vnitřních prostor tak venkovních. V současné době má škola dvě prostorné učebny, mateřská škola má v velkou hernu a samostatnou ložnici. Společně využíváme jídelnu, tělocvičnu a školní družinu. Na zahradě
jsou umístěny sportovní konstrukce, hřiště a pískoviště. Škola je v krásném prostředí, stranou dopravního ruchu. Blízko máme louky, les a potok. Vše je plně využíváno školními i místními dětmi, které tu tráví volný čas.